Звіт про проведення Дня безпечного Інтернету
11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Мета проведення заходів до Дня безпечного Інтернету в навчальному закладі – в черговий раз переконати учасників освітнього процесу в тому, що попри неймовірні можливості Інтернету для здійснення відкриттів, спілкування, навчання, проведення дозвілля, існують шкідливі інформаційні впливи мережі Інтернет, про які завжди потрібно пам’ятати і знати, як уникнути таких загроз.
Здобувачі освіти знайомилися з основними правилами Інтернет-безпеки, розміщеними в інформаційному куточку «11 лютого - День безпечного Інтернету», ще був оформлений куточок «Гаджетозалежність», що містив тест на гаджетозалежність та можливість поміркувати над питаннями залежності у формі посилань на мультиплікаційні ролики.
В навчальному закладі організували ряд заходів, в ході яких здобувачі освіти ділилися досвідом з безпеки в Інтернеті, пропонували способи уникнення онлайн-шахрайства, збереження власної конфіденційності, радилися, як врятували свої дані, обговорили можливості використання запропонованих інструментів у навчальній та повсякденній діяльності. Провели просвітницько-профілактичні заняття «10 основних правил безпеки для дітей в Інтернеті», уроки «Твоя безпека в цифровому світі», анкетування, ігри, інтерактивні вікторини, організували перегляд презентацій та фільмів, щоб допомогти учням школи розібратися із загрозами, з якими вони найчастіше стикаються в Інтернеті: хто такий булер чи кібербулер, чому не варто реагувати на тролінг, як розпізнати онлайн-шахрая, що таке грумінг та секстинг та ін. Результати роботи учні оформили у вигляді інфографіки: «Інтернет: безпечно/небезпечно», «Хмари слів», «Інтерактивні пазли». Учні школи долучитися до уроку з фінансової грамотності "Правила платіжної безпеки. Види шахрайства", що спрямований на підвищення рівня знань з платіжної безпеки від Національного банку України.