Звіт проведення тижня природничих наук
З 17 по 21березня в нашому закладі освіти проведено тематичний тиждень природничих наук. У сучасних умовах розвитку суспільства знання про природу та навколишнє середовище залишаються одним з основних складників змісту природничої освіти. Ці знання є основою для формування в учнів загальноосвітніх та спеціальних умінь, таких як: уміння вести спостереження, виконувати експеримент, самостійно отримувати й аналізувати інформацію.
Метою проведення тижня було підвищення зацікавленості дітей до вивчення предметів природничого циклу, застосування вже отриманих навичок та розширення знань з біології, географії, хімії, формування допитливості та бажання пізнавати нове. Адже вивчення природничих наук робить нас більш освіченими громадянами, що допомагає зрозуміти і оцінити світ, в якому ми живемо.
Тому робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності учнів, були корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку школярів. Протягом тижня були проведені цікаві та змістовні заходи, уроки, на яких діти показали свої знання, вміння та навички.
Тематичний тиждень розпочався у понеділок 17 березня зі знайомства з планом роботи та оформленням вестибюлю «Цей дивовижний світ природи». Також у цей день учні 8 класу разом з учителем хімії Наталією ТКАЧЕНКО переглянули відеоролик «Який твій екологічний слід» та провели тест на визначення власного екологічного сліду з метою виховання відповідального ставлення до свого побуту та навколишнього середовища. Учні 9 класу взяли участь у відеомарафоні «Цікава хімія» де змогли поглибити та розширити теоретичні та практичні навички з хімії.
18 березня вчителем біології та географії Ганною КРАМСЬКОЮ було проведено вікторину «Збережемо первоцвіти!» в ході якої учні 8 класу закріпили знання про важливість збереження первоцвітів для майбутніх поколінь, виконуючи різноманітні завдання. В цей же день учні 9 класу представили свої буклети та пам’ятки на тему: «Ми за здоровий спосіб життя!» та «Профілактика захворювань», які вони виготовляли заздалегідь. Продовжився день розв’язуванням ребусів, кросвордів, головоломок з біології та географії з учнями 5-7 класів.
19 березня було проведено фотоконкурс з учнями 6 класу «Фото з біологічними об’єктами». Діти ділилися цікавими та оригінальними фото з різними біологічними об’єктами та із задоволенням представили фото своїх домашніх тварин і розповіли про своїх улюбленців, адже виховання любові до природи, до всього живого на планеті Земля є невід’ємною частиною позакласної роботи з біології. В цей же день з учнями 8 класу було проведено інтелектуальну гру «Ми говоримо «Так» здоровому способу життя!», яка була спрямована на виховання негативного ставлення до шкідливих звичок, сприяла формуванню здорового способу життя, відповідального та свідомого ставлення до особистого здоров’я.
У четвер 20 березня учні 9 класу з учителем хімії Наталією ТКАЧЕНКО переглянули презентацію «Сортуй сміття – зроби свій внесок у збереження пленети» та взяли участь в онлайн-грі «Сортування сміття». В результаті чого діти розширили свої знання про правила сортування сміття, терміни розкладання відходів, вплив сміття на навколишнє середовище та види забруднення різноманітними відходами. Учні 7 класу переглянули відеоролик «Багатоманітність речовин. Чисті речовини та суміші» та взяли участь у вебквесті «Досліджуємо речовини та суміші».
Цікавим та пізнавальним для школярів був екологічний квест до Всесвітнього Дня води «Вода –джерело життя на Землі» проведений 21 березня вчителем біології та географії Ганною КРАМСЬКОЮ в ході якого учні 5-9 класів розвивали вміння правильно та раціонально використовувати водні ресурси, виконуючі цікаві завдання. В цей же день учні 5 класу переглянули відеоролики «Рекорди природи» та мали можливість познайомитися з невідомими для них раніше представниками тваринного і рослинного світу.
Тиждень був насиченим та пізнавальним для дітей і довів, що природничі науки корисні у сучасному світі і захоплюють своїми цікавими фактами і відкриттями. Всі учні проявили активність, творчість та прагнення до нових знань.